Круглий стіл «Реформа правоохоронних органів та адвокатське співтовариство: знаходимо точки дотику»

Керуючий партнер Адвокатського об’єднання «Мартвіїв і Партнери» Матвіїв Сергій та партнери П’ятковська Ірина і Роксолана Костур взяли участь у Круглому столі на тему: “Реформа правоохоронних органів та адвокатська спільнота: знаходимо точки дотику”.

Круглий стіл є другим масштабним заходом із серії заходів АПУ, присвячених реформі правоохоронної системи України, який проводився спільно з Генеральною прокуратурою України.

Під час круглого столу Президент АПУ Денис Бугай презентував результати опитування адвокатів з найактуальніших проблем у відносинах з правоохоронними органами.

Опитування, ініційоване за результатами першого спільного круглого столу Асоціації правників України та Генеральної прокуратури України, тривало з 17 березня до 3 квітня 2015 року у мережі Facebook. В ньому взяли участь 266 правників, які обрали із запропонованого переліку п’ять найбільш проблемних питань у відносинах з правоохоронними органами та органами прокуратури.

Найбільше адвокатів турбують невмотивовані відповіді на запити адвокатів (74,4%) та покривання неправомірних дій посадових осіб за наявності підстав для притягнення їх до відповідальності (70,7%).

Окрім того, адвокати переймаються відсутністю безперешкодного доступу до матеріалів кримінальної справи та процесуальних документів (61,7%), а також відсутністю незалежного органу, куди можна було б поскаржитись на неправомірні дії співробітників прокуратури (61,3%).

До п’ятірки найважливіших проблем потрапило також невнесення прокурорами до ЄРДР заяв про злочини.

Заступник генпрокурора України Давид Сакварелідзе під час круглого столу заявив, що при Генеральній Прокуратурі України створять Службу генеральної інспекції, яка займатиметься розслідуванням випадків корупції серед прокурорів. До неї ввійдуть кілька слідчих, три прокурори і 25 співробітників, які проводитимуть службову перевірку та активно працюватимуть над корупційними справами.

Крім того, за словами чиновника, найближчим часом з метою оптимізації реформування відомства будуть створені два інститути, – департамент з контролю над прокурорською діяльністю, і департамент, який буде безпосередньо впроваджувати хід реформ, надаючи працівникам прокуратури прямі вказівки до дії.

Чиновник повідомив також про створення трьох робочих груп щодо реформування органів прокуратури. Зокрема, перша група на кошти міжнародних донорів буде займатися оптимізацією кримінального процесу, друга – розробляти і впроваджувати програму електронного діловодства, третя – розробляти методичні рекомендації для прокурорів.

2016-04-22T09:08:36+00:00 April 10, 2015|