Чому суди не бачать росіян за підставними особами та родичами

Компанія VS Energy, у власності якої перебувають пакети акцій таких об’єктів критичної інфраструктури як “Херсонобленерго”, “Кіровоградобленерго”, “Житомиробленерго”, “Рівнеобленерго” та “Чернівціобленерго” належить групі російських бізнесменів. Проте навіть після початку злочинної війну проти України українські прокурори їх не арештують. Так у квітні Печерський суд відмовив слідчому Державного бюро розслідувань в арешті корпоративних прав на активи групи VS Energy, у травні – правоохоронці програли справу і в апеляції.
Сергій Матвіїв, керуючий партнер, адвокат Matviyiv & Partners прокоментував резонансну справу в інтернет-ресурсі “Економічна правда”.
«В частині відмови в арешті цінних паперів хочеться зупинитись детальніше. Як бачимо, сторона прокуратури клопотала про арешт відповідних акцій з огляду на те, що стороною обвинувачення вони визнані речовими доказами, про що є відповідне процесуальне рішення.
Прокурор зазначив, що вказані пакети акцій відповідають критеріям доказовості, які передбачає чинний КПК. При цьому нижче стверджує, що «з метою встановлення об’єктивної істини вбачається за необхідне оглянути відповідне майно, визначити його вартість, а також встановити можливі критерії відповідності такого майна речовим доказам в межах кримінального провадження».
При всій повазі, я думаю це був перший «цвях» в подане клопотання. Якщо сторона обвинувачення визнала якусь річ речовим доказом, то значить вже надала оцінку цій речі з точки зору відповідності критеріям доказовості. Про це прокурор і зазначив виходячи зі змісту ухвали. І тут же метою арешту зазначається зокрема необхідність встановлення тих же критеріїв. Здається мені коло замкнулось».

2022-08-05T18:43:53+00:00 July 22, 2022|